Uitgelicht

Ga lekker zelf in je kracht staan

Theater
Cultuur
Persoonlijke ontwikkeling

Ga lekker zelf in je kracht staan

Theater
Cultuur
Persoonlijke ontwikkeling
15 / 20
24 gaan misschien
20.00 - 21.30
Utrecht - Utrecht
40 - 65 jaar
€ 30,50
Uitleg kosten
€ 30,50 / € 26,50 / € 20,50 DRANKJE INCLUSIEF
Uitgelicht

Adresgegevens

Wordt zichtbaar na aanmelden
Wordt zichtbaar na aanmelden
Wordt zichtbaar na aanmelden

Deelnemers 15 / 20

Omschrijving

Ga lekker zélf in je kracht staan
Waarom zegt iedereen ‘ik besef me’ terwijl het toch écht ‘ik besef’ is? Waarom zeggen politici ‘ombuigen’ als ze ‘bezuinigen’ bedoelen? Waarom heten gehoorapparaten tegenwoordig ‘hooroplossingen’? Waarom zeggen advocaten ‘in dier voege’ en ‘domicilie’ als ze ‘op die manier’ en ‘woonplaats’ bedoelen? Wat is ‘sturen op kwaliteit’, waarom heet ‘geld terug’ tegenwoordig ‘cashback’ en waarom heet een vergadering tegenwoordig een ‘mieting’?

Jeukwoorden
Taalclichés zijn overal: op kantoor, in de politiek, bij je gemeente en bij de kapper en vaak heel ergerlijk om naar te luisteren. Toch gebruiken we ze bijna allemaal voortdurend. In dit theatercollege in de Stadsschouwburg in Utrecht leidt Japke-d. Bouma je rond in de wereld van de platitudes, in het jargon, en de ergste ‘jeukwoorden’ zoals zij ze zelf noemt. Maar ze laat niet alleen zien wat de ergste jeuktaal is, maar ook waarom mensen dit soort taal zo vaak gebruiken, én hoe het anders kan.

Ze is er namelijk heilig van overtuigd dat als mensen minder jeuktaal gebruiken, hun taal duidelijker, levendiger en leuker wordt, het werk beter wordt als iedereen meteen begrijpt wat je bedoelt én dat de hele wereld ervan zal opklaren.

Theatercollege Japke-d. Bouma in Utrecht
Japke-d. geeft lezingen voor bedrijven, instanties, gemeentes en ministeries over vrouwen en mannen op het werk, jeukwoorden, werkgeluk, leiderschap en generaties op het werk. Nu is er een theatercollege en kunt u de succesauteur zelf aan het werk zien met haar belangrijkste boodschap. Japke-d. is grappig, inhoudelijk en haar observaties zijn altijd herkenbaar en duidelijk. Dit bijzondere theatercollege mag u niet missen.

Na afloop van het theatercollege vindt een Meet & Greet (jeukwoord, zou Japke-d. zeggen) plus boekverkoop met Japke-d. Bouma plaats.

Ga je gezellig mee?
Geef je ajb ook aan op welke plek je zit?
  •     10 October om 17:40 Utrecht
    heeft zich aangemeld.
  •     29 September om 13:26 Utrecht
    heeft zich aangemeld.
  •     29 September om 01:05 Utrecht
    .
  •     20 September om 13:26 Utrecht
    heeft zich aangemeld.
  •     16 September om 08:51 Flevoland
    heeft zich aangemeld.
  •     09 September om 21:47 Zuid-Holland
    heeft zich aangemeld.
  •     09 September om 08:09 Utrecht
    heeft zich aangemeld.
  •     08 September om 19:17 Utrecht
    heeft zich aangemeld.
  •     06 September om 08:03 Noord-Holland
    ..
  •     02 September om 01:05 Gelderland
    Taal is altijd interessant.

Stel een vraag